Міжнародний день спорту на благо розвитку та миру (International Day of Sport for Development and Peace)

6 квіт. 2024
Це свято пропагує здоровий спосіб життя, зміцнює культурне взаєморозуміння і приділяє особливу увагу забезпеченню якомога більшого числа людей доступом до спорту, особливо дітей

6 квітня в Україні і світі відзначають Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку (International Day of Sport for Development and Peace). Це нове свято, яке було започатковано у 2013 році Організацією Об’єднаних Націй разом з Міжнародним Олімпійським Комітетом. 23 серпня 2013 року Генеральна Асамблея ООН одноголосно ухвалила резолюцію, якою зазначалося, що «здоровий спосіб життя, фізична та інтелектуальна активність – запорука загального процвітання й добробуту». «Спорт на благо миру та розвитку» – ключове формулювання цієї міжнародної події, що підкреслює його важливість і необхідність для суспільства, держави та усіх нас.

Здоровий спосіб життя, фізична та інтелектуальна активність є запорукою загального процвітання та нашого благополуччя. Спорт є потужним інструментом зміцнення соціальних зв’язків і мереж. Він об’єднує навколо позитивних цінностей, а також є універсальною мовою для сприяння терпимості та взаєморозуміння.

Спорт – невід’ємна частина національної культури та здоров’я України. Фізичні вправи здавна були звичними у нашому побуті. Народні ігри, їзда верхи, кулачні бої, плавання, біг, підняття ваги, веслування мали величезну популярність. Саме так була побудована система фізичної підготовки запорізьких козаків, які вирізнялися силою, влучністю та витривалістю.

Україна щороку активно долучається до відзначення цього свята. У воєнний час спорт не просто фізична активність. Це потужний інструмент підтримки національного духу та єдності, втілення волі до Перемоги. Попри постійні обстріли, відсутність належних умов для тренувань наші спортсмени гідно представляють Україну на міжнародній арені. За даними Міністерства молоді та спорту майже 3 тис. спортсменів взяли до рук зброю від початку повномаштабного вторгнення; 300 спортсменів, тренерів і вчителів фізичної культури загинули; 120 спортивних об’єктів постраждало від обстрілів; 300 спортивних шкіл припинили своє існування…

Українські спортсмени протистоять російській агресії, виступають проти участі російських та білоруських спортсменів на будь-яких спортивних змаганнях, допоки РФ не виведе своїх військ з української території та не припинить обстріли мирного населення. Кожен успіх спортсмена стає перемогою нас усіх, а досягнення – символом відданості та можливістю розповісти світу про війну.