До уваги батьків вихованців

9 жовт. 2023
Перший гаджет дитини: коли і скільки часу можна з ним проводити?

Рано чи пізно перед батьками постає запитання: коли ж дитині вже можна купити смартфон чи планшет? Як його зробити безпечним для дитини? В Україні 92 % дітей у віці до 12 років уже є постійними інтернет-користувачами. Громадська організація #stop_sexтинг зібрала для вас рекомендації із користування гаджетами для різних вікових груп дітей.

Фахівці відзначають, що батьки повинні максимально обмежити час із гаджетами дітям до трьох років. У цьому віці у малюка ще немає потреби у спілкуванні через інтернет, тому сміливо забирайте телефони та вимикайте телевізор у кімнаті, де перебуває дитина. Будь-які екрани — телевізора, планшета чи смартфона не повинні потрапляти у поле зору малюка.

Дитячий садок (3–5 років)

Діти 3–6 років беруть приклад зі своїх батьків. Якщо ви будете прикладом свідомого користування гаджетами, діти будуть наслідувати таку поведінку. Якщо навпаки — вони так само прагнутимуть сидіти в телефоні.

Згідно з думкою фахівців, дошкільнятам не потрібен особистий комп’ютер або телевізор. У кімнаті дитини не повинно бути жодних гаджетів. Рекомендації щодо часу з гаджетом: до 40 хвилин на день і під наглядом батьків.

Більше про екранний час для дітей читайте ТУТ (за матеріалами сайту "ОСВІТОРІЯ")