КІР: швидкий і небезпечний. Як захистити себе і дитину

1 лип. 2023
Усі діти та дорослі, які не отримали щеплення, під загрозою. Хвороба небезпечна для всіх не вакцинованих дітей та дорослих.

У дорослих і дітей, молодших року, кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не були вакциновані, також є вразливими до захворювання.

Спалахи кору

Спалахи цієї інфекції мають циклічний характер і відбуваються в Україні кожних чотири-п’ять років. Попередній спалах кору стався у 2017–2019 роках. Одна з причин цього — недостатнє охоплення щепленнями. Війна створює ще більш сприятливі умови для поширення кору через руйнування медичної інфраструктури, а відтак ускладнення доступу українців до медичних послуг, зокрема вакцинації, великих скупчень людей у прихистках, евакуаційному транспорті та центрах для переселенців. У таких умовах кір може поширюватися швидше, тому важливо захистити себе та дітей — вакцинуватися.

Вакцина рятує

Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років. Вакцина зарекомендувала себе як безпечний та ефективний спосіб профілактики. Саме завдяки вакцинації вдалося знизити захворюваність на кір у десятки разів. Тільки з 2000 по 2016 роки смертність від кору знизилася на 79%, а це означає, що вакцини зберегли 20,3 мільйона дитячих життів у всьому світі.

Пам'ятка про щеплення від кору

Листівка

Листівка кір