Міжнародний день театру

27 бер. 2024
Започатковано його у 1961 році Міжнародним інститутом театру. Це не просто професійне свято майстрів сцени і всіх працівників театрів, це також свято мільйонів глядачів. Зазвичай у цей день розпочинають театральні фестивалі, організовують концерти, прем’єрні вистави тощо.

Розкрийте дітям історію створення театру, порівняйте це мистецтво у давні часи і сьогодні, пригадайте разом, якими бувають театри, чим вони відрізняються.

Розкажіть малятам, як готують театральну виставу (скільком фахівцям потрібно докласти зусиль, щоб ми побачили яскраве дійство на сцені), про нелегку працю акторів. Влаштуйте у садочку чи школі виставу, щоб малята відчули себе працівниками театру, на власному досвіді переконалися, наскільки це цікаво і відповідально, адже кожна вистава — командна робота.

Робота з дітьми впродовж дня

• Бесіда-міркування “Навіщо потрібні театри?”.
  • Діалог-дослідження “Якими бувають театри?”.

Театральні жанри для малят

• Діалог-дослідження “Хто створює театральну виставу?”.
  • Бесіда “За лаштунками театру: щоденне життя балерин” (публікація “Танцювальний клас”  а е-додатки — е-версія картини Едгара Дега “Танцювальний клас”добірка картин “Замальовки з життя танцівниць”).
  • Діалог-спогад “Чим мене вразив театр”: діти пригадують свої відвідини театру, діляться враженнями, розповідають, що їм сподобалося найбільше тощо.
  • Діалог-порівняння “Чим театр відрізняється від кіно?”.
  • Читання сценарію вистави “Птахоград”: діти слухають сценарій, вибирають для себе ролі, домовляються, якими будуть декорації, добирають музику до спектаклю.
  • Образотворча діяльність “Створюємо ляльок-акторів для вистави” (публікація “Робимо пташок з вовни, тіста й ниток”: діти створюють ляльок-акторів, уявляють характери пташок, вибирають відповідні техніки образотворчості тощо.
  • Репетиція вистави “Птахо град”.
  • Образотворча діяльність “Готуємо афішу до вистави”.
  • Бесіда “Правила для театралів” (публікація у журналі “Джміль” та е-додаток до неї).
  • Влаштовуємо прем’єру вистави.