Майстер не зупиняється на досягнутому

Пишаємось нашим земляком!
«Унікальні люди Придніпров’я» - під таким заголовком вийшла книга голови правління Дніпропетровської громадської організації «Краєзнавче товариство Ріднокрай» Бориса Ковтонюка за підтримки Дніпропетровської обласної ради, але, на жаль, лише 370 примірників. Перша книга була подарована Президенту України П.О. Порошенку під час приїзду в м. Дніпро з нагоди 85-річчя Дніпропетровської області. Книга – перше в Україні видання, де «під одним дахом» зібрані розповіді про неординарних людей Дніпропетровщини, хто відповідає особливим вимогам: перший, єдиний, кращий в області, або ж унікальний.
Голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов у вступі до книги «Герої – поруч» пише: «Прочитавши книгу, що зацікавить найвибагливішого читача, кожен, вірогідно, пройметься ще більшою любов’ю і повагою до рідного краю, до своєї держави. Коли у нас є такі герої, значить, маємо прекрасну перспективу на майбутнє! Неординарні люди в усі часи були об’єднуючою і цементуючою основою суспільства – на них рівнялися, з них брали приклад, їх наслідували.»
Нам, саксаганцям, дуже приємно, що героєм цієї книги у статті «Його фортеця» є наш земляк, учитель Саксаганської ЗШ І-ІІІ ст.  Цибулька Сергій Вікторович. У школі про нього завжди говорили «золоті руки». Протягом багатьох років він навчає дітей бачити в буденному – прекрасне, у звичайному – фантастичне. Сам володіє багатьма техніками: бісероплетіння, аплікація, матчворк, макраме, лозоплетіння, ліплення, випалювання по дереву, чеканка та ін.
Працює з різними матеріалами. Крім широковживаних використовує і зовсім випадкові. Наприклад, у нього є декілька картин із кісток риб. Маючи неабиякі знання і навики, Сергій Вікторович усе це скрупульозно передає школярам. Діти під його керівництвом стають авторами високохудожніх зразків. Як справжній Майстер він не зупиняється на досягнутому, постійно удосконалює свою майстерність. Як справжній учитель не тільки навчає дітей, а й вчиться у них. Так у книзі «Унікальні люди Придніпров’я» приводиться приклад, як Сергій Вікторович почав роботу з бісером: «Якось один із його учнів Михайло Бабін, на той час семикласник, показав учителю свою роботу з бісера – жучка – і розповів, що захопився роботою з бісером. Хлопець показав техніку виконання, а потім вони разом навчили цьому інших дітей. Сергій Вікторович, зацікавившись новим для нього напрямком творчості пішов далі – зайнявся вишивкою картин.» Зараз у доробку вчителя 31 ікона вишиті бісером, інші багатокомпонентні композиції з різних матеріалів. Зацікавив цією технологією і учнів, майже у кожному класі працює над виробами з бісеру.
У школі разом з учнями створив неповторний клас для трудового навчання та образотворчого мистецтва, що нагадує музей народного декоративно-ужиткового мистецтва.
Бажаємо Цибульці Сергію Вікторовичу міцного здоров’я, натхнення, успіхів, талановитих учнів.